Home » IQ test: Najděte číslo, které doplní kostku skládačky

IQ test: Najděte číslo, které doplní kostku skládačky

Test, který vám předkládáme, je vysoce ceněný test IQ. Věděli jste, že IQ testy jsou spolehlivé pouze ze 70 %?

Je to proto, že stačí změnit náladu, aby se výsledek změnil. To znamená, že pokud jste smutní, nezískáte stejné výsledky, jako kdybyste byli nadšení.

Zjistěte chybějící hodnotu, pokud jste chytří

Tento test je obzvláště obtížný a je určen pouze pro dospělé, protože vyžaduje hodně uvažování a přemýšlení.

Musíte pochopit logiku souboru čísel a odvodit výsledek, který musí vyplnit prázdné místo. Tento test je testem vašich schopností řešit problémy, ale také testem toho, jak dalece se dokážete nad problémem zamyslet. Nezapomeňte, že v testech IQ může logika někdy přesáhnout rámec racionálního uvažování.

© Pleon-impact

 

Při hledání čísla, které má být na místě otazníku, musíte použít svou představivost.

Pozor, na nalezení odpovědi máte pouze 40 sekund. Tlak je velký, ale zachovejte chladnou hlavu a soustřeďte se na zadaná čísla. Nezapomeňte, že je důležité zvážit všechny možnosti a nenechat se rozptylovat nepodstatnými detaily.

Jak zjistíte správné číslo?

Nalezení správného čísla se může zdát nemožné, ale s otevřenou myslí a trochou logiky ho můžete najít. Abychom vám pomohli, zde je naše rada: K nalezení řešení není třeba provádět žádné výpočty ani složité operace.

Místo toho je důležité vzít v úvahu všechna čísla a jejich analýzou dojít k závěru. K vyřešení této hádanky musíte především použít svou logiku.

Poté se musíte podívat na různá možná řešení. K nalezení řešení vám také pomůže klást správné otázky a zkoumat různé hypotézy. Klíč k této hádance vás překvapí, jakmile budete mít výsledek.

Hodiny tikají! Máte 40 vteřin a ne více, hodně štěstí!

Řešení tohoto testu

V této hádance je chybějícím číslem buď 0, nebo 16. Důvod?

Čtverec byl složen z čísel od 1 do 15, což ponechávalo možnost začít řadu číslem 0, nebo ji ukončit číslem 16. Tato odpověď se může zdát snadná, jakmile vám ji prozradíme. Ve skutečnosti, jak jsme již zmínili, jste museli odpověď najít usilovným přemýšlením.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.