Home » IQ test: Najděte číslo, které má být na místě otazníku v poslední operaci!

IQ test: Najděte číslo, které má být na místě otazníku v poslední operaci!

V tomto testu IQ musíte zjistit hodnotu otazníku. Věděli jste, kdo má nejvyšší IQ na světě? Je to Terence Tao, 42letý matematik z Austrálie.

Jeho IQ se odhaduje na 230, pro srovnání, Albert Einstein měl IQ 160. Je považován za nejchytřejšího člověka na světě. Jak vysoké je vaše IQ? Chcete-li to zjistit, najděte odpověď na tuto hádanku.

Zjistěte její hodnotu a rozvíjejte své schopnosti

Test, který vám dnes představujeme, vychází ze skutečného testu IQ. Prověří vaše intelektuální schopnosti a některé další schopnosti. Nejedná se o matematický test jako takový, to si buďte jisti. Ve skutečnosti ho zvládne každý. Jedná se o test, při kterém musíte využít své analytické a deduktivní schopnosti.

K vyřešení hádanky však musíte použít základní operace, jako je sčítání, odčítání, násobení nebo dělení, ale také uvažování.

Cílem této hry je nejen vás pobavit, ale také posunout vaše mentální schopnosti na hranici možností. Budete se muset umět plně soustředit na každé zadané číslo, abyste našli odpověď na tuto složitou hádanku.

© Pleon-impact

 

Jak zjistíte výpočet, který dává správnou odpověď?

K vyřešení této hádanky musíte najít logickou posloupnost mezi třemi předloženými obrázky. Existuje společný faktor, který tyto obrázky spojuje. Může to být matematická operace nebo logická posloupnost čísel. K rychlému nalezení řešení této hádanky vám pomůže kalkulačka a list papíru, na který si můžete zaznamenat výsledky.

Ti nejzdatnější z vás budou schopni vyřešit hádanku za méně než 60 sekund. Věnujte čas analýze jednotlivých obrázků a najděte klíč k tomuto IQ testu. Vyzkoušejte svůj mozek!

Řešení tohoto testu

Řešením této hádanky je číslo 6! Pokud se podíváte na tři obrázky, všimnete si, že součet dvou horních čísel se rovná součinu spodního čísla a čísla 9. Všimněte si, že součet dvou horních čísel je roven součinu spodního čísla a čísla 9.

© Pleon-impact

 

Pro první obrázek získáme součtem čísel 50 a 31 číslo 81, které odpovídá číslu 9 vynásobenému číslem 9. Podobně je tomu u druhého obrázku, kde 42 + 21 = 63, což je 9 násobeno 7. A konečně pro třetí obrázek platí, že 43 + 11 = 54, což rovněž odpovídá 6 vynásobeným 9.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.