Home » IQ test: Najděte hodnoty jednotlivých květin a vyřešte tuto matematickou hádanku. Zvládnete to za 25 sekund?

IQ test: Najděte hodnoty jednotlivých květin a vyřešte tuto matematickou hádanku. Zvládnete to za 25 sekund?

Vyřešte matematickou hádanku, kterou jsme pro vás dnes připravili, a dokažte, že máte vysoké IQ. Nebojte se, nemusíte být odborníkem na matematiku, abyste tento inteligenční test zvládli. Místo toho prokažte své základní logické a výpočetní schopnosti. Zvládnete tuto výzvu?

IQ test: „Jaké hodnoty jsou spojeny s jednotlivými květinami?

Níže máte tři rovnice s květinami. Cílem tohoto IQ testu je zjistit hodnotu oranžové květiny. Je však logické, že abyste to dokázali, musíte nejprve zjistit každou z hodnot ostatních květin.

© Pleon-impact

 

Na vyřešení tohoto matematického úkolu máte pouze 25 sekund. Podaří se vám tento časový limit dodržet? Dokažte to!

IQ test: správná odpověď

Nyní, po uplynutí 25 vteřin, je čas odhalit správné odpovědi. Své odpovědi pak můžete porovnat a odvodit z nich své výpočetní a logické schopnosti.

Níže najdete řešení této matematické hádanky.

Řešení

Zde jsou hodnoty květin, které jste museli určit před určením oranžové květiny:

  • Růžový květ má hodnotu 6 a modrý květ má hodnotu 4. Tyto hodnoty získáte z první rovnice: 6 x 4 = 24.
  • Z druhé rovnice získáte hodnotu oranžové květiny: 48 = 6 x 8. Má tedy hodnotu 8.
  • Poslední rovnice pak dává: 4 x 8 = 32.

Oranžový květ má tedy hodnotu 8.

© Pleon-impact

 

Pokud se vám podařilo najít správnou odpověď, gratulujeme vám! Znamená to, že jste velmi dobří ve výpočtech a dedukci. Kromě toho máte nepopiratelnou rychlost myšlení. Pokud jste správnou odpověď nenašli, neznepokojujte se. Možná jste potřebovali více času na soustředění nebo ještě potřebujete zlepšit své numerické logické dovednosti.

Bavila vás práce s čísly a matematikou tímto způsobem? Můžete si z toho udělat malý rituál, který bude pravidelně stimulovat vaše neurony.

Pokud chcete řešit další podobné IQ testy, můžete navštívit naše stránky. Neváhejte se o vyřešené úlohy podělit se svými přáteli a rodinou!

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.