Home » Jak postupně vysévat semena do interiéru?

Jak postupně vysévat semena do interiéru?

Pokud hledáte zábavný a kreativní způsob, jak začít pěstovat rostliny, jsou skvělou volbou pokojové sazenice. Pokojové sazenice mohou být zábavným a uspokojivým projektem a zároveň představují snadný způsob pěstování rostlin pro vaši zahradu.

V tomto článku vás krok za krokem provedeme procesem výsevu pokojových rostlin ze semen. Dozvíte se, jak připravit semena, připravit půdu a pečovat o sazenice.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marie Duchaňová (@marie_duchanova)

Příprava semen k výsevu

Před výsevem je třeba semena pečlivě připravit. Je důležité zkontrolovat datum spotřeby a v případě potřeby provést test klíčivosti.

Příprava osiva je důležitým krokem k zajištění kvality osiva. Některá semena je třeba před výsevem skarifikovat a lze je namočit do vody, aby se podpořila klíčivost.

Poté by měla být vysušena a uskladněna na suchém, dobře větraném místě. Lze je také vrstvit, aby se simulovaly chladnější klimatické podmínky.

Zvolte nádobu a substrátu

Po přípravě semen k výsevu je třeba vybrat vhodnou nádobu a substrát. Nádoby mohou být vyrobeny z různých materiálů, například z plastových vaniček, plastových lahví nebo hliněných květináčů.

Substrát se obvykle skládá ze zeminy pro květináče a písku. Poměr závisí na druhu vysévaných semen a musí být dodržen, aby bylo dosaženo dobré klíčivosti.

Po naplnění nádob je vhodné přidat ochrannou vrstvu, aby se zabránilo nadměrnému růstu plevelů.

Výsev semen a zalévání

Základem zahradničení jsou semena, proto je důležité je dobře zasít, abyste získali zdravé rostliny. K tomu je třeba zajistit, aby nádoba a substrát byly vhodné pro pěstovanou odrůdu.

Výsev se provádí tak, že se semena rozprostřou na dno nádoby a zakryjí se lehkým závojem zeminy. Jakmile jsou semena zakryta, je možné je zalévat.

Je důležité, aby voda měla správnou teplotu a nebyla příliš silná, aby nepoškodila křehká semena. Poté počkejte, až se objeví první výhonky, a teprve poté začněte sazenice udržovat:

  • Struktura substrátu
  • Přidejte zeminu do květináčů
  • Pravidelně zalévejte

Sazenice je také vhodné umístit do interiéru nebo pod střechu, aby byly chráněny před nepřízní počasí a mrazem.

Péče o pokojové sazenice

Po zasetí semínek je dalším krokem udržení jejich zdraví. K tomu je třeba je udržovat v interiéru. V první řadě je třeba udržovat v místnosti, kde jsou sazenice umístěny, stálou a optimální teplotu, která je velmi důležitá pro dobré klíčení.

Dále se ujistěte, že máte vždy správnou úroveň vlhkosti, a to v případě potřeby pomocí rozprašovače nebo odpařovače. Když rostliny začnou růst, nevystavujte je přímému slunečnímu záření, aby nedošlo k jejich spálení. Nakonec pokračujte v pravidelném zalévání a v případě potřeby dodávejte další živiny.

Pěstování sazenic ze semen v interiéru je snadný a zábavný způsob pěstování rostlin. Díky tipům pro zahradu, které jsme vám poskytli, to nyní můžete úspěšně zvládnout.

Nejprve je třeba připravit půdní směs, poté zasít semena a zajistit jim dostatek vláhy a světla. Jakmile semena vyklíčí, můžete je přesadit na vhodnější místo. S trochou trpělivosti a usilovné práce se můžete brzy těšit z výsledků svého zahradničení!

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.