Home » Jak prát černé oblečení s domácími tipy, aby si zachovalo barvu?

Jak prát černé oblečení s domácími tipy, aby si zachovalo barvu?

Praní černého oblečení může být komplikovaný úkol, protože se snadno poškodí a ztratí barvu.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných domácích tipů, které vám pomohou černé oblečení vyčistit a zachovat. V tomto článku vám vysvětlíme, jak prát černé oblečení pomocí domácích tipů, které zachovají jeho barvu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par myAustria_cz (@myaustria_cz)

Výběr správného typu praní

Výběr správného typu praní je velmi důležitý, aby se tkanina udržela v dobrém stavu a nedošlo k jejímu zabarvení a vzniku skvrn. Za tímto účelem zkontrolujte štítek na oděvu a postupujte podle pokynů na něm uvedených.

Druhy praní mohou být šetrné ruční praní, praní v pračce nebo chemické čištění. Pokud je oděv velmi jemný nebo velmi znečištěný, je třeba použít speciální přípravek přizpůsobený dané tkanině. Teplota vody by také měla odpovídat typu materiálu.

Přidejte přípravky s preventivním účinkem

Oděvy jsou důležitým výdajem, a proto je nutné o ně pečovat. K ochraně tkanin a zamezení jejich předčasného opotřebení se doporučuje používat přípravky s preventivním účinkem. Tyto výrobky lze přidat do praní a vytvořit tak ochrannou bariéru, která zachová barvu a tvar oblečení.

Výrobky s preventivním účinkem jsou k dispozici jako kondicionéry, barvy nebo specializované přípravky. Lze je smíchat s pracím prostředkem ve vaně pračky. Tyto výrobky najdete ve specializovaných obchodech nebo na internetu.

Sušení na vzduchu

Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků při praní oblečení. Sušení na vzduchu je nejlepší způsob, jak zachovat tkaniny.

Oděvy by měly být rozloženy na šňůře nebo sušicím stojanu a měly by být od sebe v přiměřené vzdálenosti, aby se vlákna nemíchala. Doporučuje se používat kolíčky na prádlo, aby se oblečení nezamotalo.

Kromě toho by místnost, kde se prádlo suší, měla být dobře větraná a bez vlhkosti, aby se zajistilo optimální sušení. Je také důležité zajistit, aby oděvy nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření, protože to je může poškodit. Pro optimalizaci sušení uvádíme několik tipů:

  • Oděvy pravidelně otáčejte.
  • Nepřetěžujte sušicí stojan.
  • Nenechávejte oblečení viset několik hodin.
  • Odstraňte kolíčky na prádlo dříve, než je oblečení zcela suché.

Pokud budete dodržovat tyto rady, bude vaše oblečení dokonale suché a připravené k žehlení.

Lisování naruby

Před žehlením je důležité obrátit oděv naruby, aby se na látce netvořily záhyby nebo záhyby. Lisování naruby je nejlepší způsob, jak zachovat a posílit vlákna látky.

Začněte tím, že na žehličku položíte vlhkou utěrku a pomalu s ní pohybujete po oděvu. Ručník pohltí páru a zabrání znehodnocení tkaniny. Nakonec naneste vrstvu škrobu, abyste dosáhli profesionálního výsledku.

Před uskladněním nebo odložením oděvu se také ujistěte, že je zcela suchý a vyžehlený. Mokré oblečení může přitahovat bakterie, které budou mít škodlivý vliv na tkaninu a její barvy.

Mezi praním a žehlením je nejlepší ponechat přiměřenou dobu, abyste zajistili dlouhou životnost oděvu.

Správné domácí praní černého oblečení je možné a může vám dokonce pomoci zachovat jeho barvu.

Jen budete muset vzít v úvahu různé faktory uvedené v tomto článku a přizpůsobit praní danému materiálu. Pouze čas a správné výrobky vám umožní dosáhnout uspokojivých výsledků.


 

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.