Home » Jak vyčistit bílé boty, aby vypadaly jako nové?

Jak vyčistit bílé boty, aby vypadaly jako nové?

Máte bílé boty, které se vám líbí, ale ztratily svůj lesk? Nezoufejte, máme pro vás několik domácích tipů na čištění a obnovení lesku bílých bot.

Tato jednoduchá, snadno proveditelná a levná řešení vám umožní navrátit botám jejich původní lesk.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Hana Ullmannová (@uklid_bez_driny)

Odstraňování skvrn z bílých bot

Bílá barva je velmi choulostivá a náchylná k ušpinění, přesto je možné bílé boty vyčistit.

Prvním krokem je odstranění skvrn z bot, což může být časově náročné a obtížné. Nejlepším způsobem, jak to provést, je použít vlhkou houbu a vhodný čisticí prostředek.

Skvrny je třeba odstraňovat šetrně, aby nedošlo k poškození kůže. Odolné skvrny lze také ošetřit speciálním přípravkem a poté jemně vydrhnout kartáčem.

Po vyčištění je důležité opláchnout přípravek čistou vodou a boty osušit čistým hadříkem.

Čištění kůže pro obnovení jejího lesku

Po odstranění skvrn a nečistot ze svršku bílé obuvi je čas vyčistit kůži.

K tomu navlhčete houbičku trochou vody a jemným mýdlem. K důkladnému vyčištění můžete také smíchat trochu jedlé sody s vodou.

Botu otírejte krouživými pohyby, které pomohou pěnu rovnoměrně rozprostřít. Poté ji opláchněte vodou a osušte měkkým hadříkem.

Patina kůže bude oživena. Poté je třeba měkkým hadříkem nanést hydratační přípravek nebo speciální olej na kůži. Před použitím obuvi ji nechte několik minut vyschnout.

Odstranění nečistot z horní části obuvi

Na bílé obuvi se hromadí nečistoty, které se obtížně odstraňují. Je důležité tyto skvrny rychle odstranit, aby se zabránilo usazování nečistot. Při čištění budete potřebovat následující nástroje:

  • čistý, měkký hadřík
  • vlhký flanel
  • kartáč s měkkými štětinami
  • čisticí prostředek na boty

Začněte otíráním povrchu měkkým, čistým hadříkem. Poté naneste čisticí prostředek na vlhký flanel a jemně botu očistěte. K dosažení těžko přístupných míst můžete použít kartáč s měkkými štětinami.

Nechte botu několik minut zaschnout a v případě potřeby úklid zopakujte. Po odstranění nečistot můžete přejít k dalšímu kroku, kterým je vyčištění kůže, aby se obnovil její lesk.

Oživte bílou barvu obuvi

Chcete-li oživit bělost bot, doporučujeme je namočit do roztoku jedlé sody a vody.

Tyto dvě složky míchejte, dokud nezískáte homogenní pastu, kterou naneste pomocí štětce na celý povrch bot. Poté ji nechte několik minut působit a opláchněte čistou vodou.

Po zaschnutí získají boty opět svou původní bělost. Pokud jsou boty vyrobeny ze semiše, je lepší tuto metodu nepoužívat, protože by je mohla poškodit. Je možné je vyčistit speciálním přípravkem na kůži.

K oživení bělosti obuvi je také možné použít citronovou šťávu zředěnou vodou. Tato metoda však není vhodná pro všechny typy materiálů a může také poškodit kůži a semiš. Abyste se tomuto riziku vyhnuli, doporučujeme před použitím vyzkoušet malou část oděvu.

Bílá obuv je nezbytnou součástí vašeho oblečení. Chcete je udržet co nejdéle a dodat jim nový lesk.

Naštěstí existuje mnoho domácích tipů, které vám pomohou udržet bílé boty čisté a lesklé.

Tipy uvedené v tomto článku jsou snadno a levně použitelné a mohou být velmi účinné při čištění a obnově lesku bílých bot.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.