Home » Jak vyčistit plastové židle? 4 snadné způsoby, jak vrátit nábytku lesk

Jak vyčistit plastové židle? 4 snadné způsoby, jak vrátit nábytku lesk

Máte plastové židle, které začínají ztrácet svůj lesk? Nepropadejte panice! Zde jsou čtyři jednoduché a účinné způsoby, jak židle vyčistit a vrátit jim jejich bývalou slávu.

Ať už jsou vaše židle bílé, černé nebo barevné, najdete zde domácí tipy pro každou situaci. Tak si připravte hadry a čisticí prostředky!

Výhody čištění plastových židlí

Plastový nábytek je praktický, protože je lehký a snadno se čistí. Při správné péči vydrží dlouhá léta a vypadají skvěle. Bez pravidelné údržby se však plastový nábytek může rychle opotřebovat a ztratit svůj lesk.

Čištění plastových židlí je nezbytné pro zachování jejich vzhledu a trvanlivosti. Výhod čištění plastových židlí je mnoho: udržuje je v čistotě, odstraňuje viditelné skvrny a stopy a udržuje je v dobrém stavu.

Je důležité je pravidelně čistit, aby se na nich nehromadily nečistoty a nepoškodily je.

Jak čistit běžnými domácími prostředky?

Čištění plastového nábytku běžnými domácími prostředky je vynikajícím způsobem jeho každodenní údržby.

Je možné čistit měkkým hadříkem namočeným ve směsi vody a čisticího prostředku. Tento postup lze v případě potřeby několikrát opakovat, a pokud je směs příliš agresivní, lze přidat trochu více vody.

Můžete také použít speciální přípravek na čištění plastových povrchů, který je k dostání v supermarketech nebo specializovaných obchodech. Je důležité pečlivě dodržovat návod a nedrhnout příliš, aby nedošlo k poškození plastu.

Velmi praktickým a účinným řešením pro čištění plastových židlí je také parní čistič.

Jak čistit pomocí přírodních produktů?

Pokud chcete své plastové židle čistit přírodními produkty, níže najdete seznam jednoduchých a snadno dostupných ingrediencí:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by COOP club (@coopclub.cz)

  • Soda bikarbona
  • Marseillské mýdlo
  • citronová šťáva
  • Bílý ocet

Tyto různé přípravky jsou velmi účinné při odstraňování nečistot a skvrn z plastové židle. Za tímto účelem smíchejte jedlou sodu s trochou vody a vytvořte pastu. Naneste ji na čištěný povrch a před opláchnutím nechte několik minut působit.

Můžete také použít citronovou šťávu nebo bílý ocet zředěný v troše vody. Poté přidejte marseillské mýdlo, povrch lehce potřete houbou nebo měkkým hadříkem a opláchněte.

Nezapomeňte, že při čištění přírodními produkty to může trvat o něco déle než při použití běžných domácích prostředků. Jsou však mnohem šetrnější a šetrnější k vaší plastové židli i k životnímu prostředí.

Jak udržujete svůj plastový nábytek v dobrém stavu?

Aby vaše plastové židle vypadaly dobře, je důležité je udržovat a pravidelně čistit. Kromě pravidelného čištění měkkým hadříkem a vhodným čisticím prostředkem pro domácnost je vhodné opatřit je ochranným nátěrem, který zabrání jejich opotřebení a změně barvy.

Přípravky speciálně určené k čištění plastového nábytku mohou vaše židle ochránit a zajistit, že budou opět vypadat jako nové. Kromě toho je důležité po každém čištění nábytek důkladně vysušit savým hadříkem, aby se zabránilo vzniku stop vlhkosti.

Nakonec nezapomeňte židle skladovat mimo dosah přímého slunečního světla, abyste zabránili vyblednutí barvy. Dlouhodobé vystavení přímému světlu může vést k předčasnému poškození a ztrátě lesku.

S těmito 4 jednoduchými metodami máte všechny tipy, které potřebujete k čištění plastových židlí, aby se opět leskly.

Nebojte se vyzkoušet různé kombinace, abyste našli tu, která vašemu nábytku vyhovuje nejlépe. A pokud máte nějaké vlastní tipy, o které se chcete podělit, neváhejte se o ně podělit v komentářích!

 

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.