Home » Jak vyhnat holuby z balkonu: jednoduché a účinné tipy

Jak vyhnat holuby z balkonu: jednoduché a účinné tipy

Všichni víme, jak otravní mohou být holubi, když se usadí v okolí našeho domu nebo na našem balkoně.

Svým zápachem a škodami mohou být tito ptáci velmi nepříjemní. Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak holuby z balkonu vyhnat.

V tomto článku vám poskytneme několik tipů, které vám pomohou zbavit se holubů, kteří se usídlili na vašem balkoně.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Denča Linhartová (@dendaa.l)

 

Porozumění chování holubů

Holubi jsou zvířata, která lze považovat za škůdce, protože způsobují škody na střechách a různých zařízeních.

Pochopení jejich chování je proto důležitým krokem k jejich eliminaci. Pokud jde o jejich zvyky, holubi jsou obvykle velmi aktivní během dne a hledají potravu a úkryt před deštěm a větrem.

Oblíbili si místa, kde je potrava snadno dostupná, jako jsou parky a stravovací zařízení. Proto je běžně vídáme hřadovat na větvích stromů nebo na střechách. Vyhýbají se však místům, kde je velký pohyb nebo hluk.

Holubi jsou také velmi společenští a ve svém prostředí mohou vytvářet skupiny. Většinou jsou věrní svému teritoriu a mohou se dokonce dělit o zdroje s ostatními příslušníky svého druhu.

Kromě toho se mohou velmi rychle rozmnožovat, což ještě více ztěžuje jejich kontrolu.

Instalace holubích plotů

Zábrany jsou účinnou metodou ochrany budov před škodami způsobenými holuby. Ploty lze instalovat kolem střech, balkonů a oken, aby se zabránilo vniknutí ptáků na pozemek.

Tyto zábrany jsou obvykle vyrobeny z plastu, drátěného pletiva nebo dřeva a jsou navrženy tak, aby odradily holuby od usazování v blízkosti. Lze je instalovat s minimálním úsilím a v závislosti na zvoleném typu zábrany mohou poskytnout dlouhodobou ochranu před holuby.

Kromě fyzických zábran je možné použít také elektronické systémy, které vysílají vysokofrekvenční signály k odhánění holubů.

Tyto systémy lze instalovat na střechy a vedle oken, aby se zabránilo vniknutí ptáků na pozemek. Přestože tyto systémy fungují dobře a holuby odpuzují, mohou být velmi hlučné, takže je důležité zajistit, aby nenarušovaly soukromí.

Použití přírodních odpuzovačů holubů

Existuje mnoho způsobů, jak používat přírodní odpuzovače holubů k jejich odradení. Použití přírodních produktů je bezpečnější a ekonomičtější variantou řešení invaze holubů. Zde je několik příkladů přírodních repelentů, které lze použít k regulaci populace holubů:

  • Esenciální oleje
  • Chilli v prášku
  • Pálivá semena
  • Domácí chemikálie
  • Ptačí peří
  • Lesklá zrcadla a balónky

Většinu těchto výrobků lze snadno sehnat v obchodech s potravinami nebo na internetu. Jsou relativně levné a lze je snadno aplikovat na místa, kde se holubi nejčastěji shromažďují.

Výrobky na bázi éterických olejů lze použít i k odpuzování jiných škůdců, což z nich činí obzvláště zajímavou možnost.

Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že jakmile jednou přírodní repelent použijete, budete jej muset často opakovat, abyste udrželi jeho účinnost. I když je to časově náročné a vyžaduje to určité investice, jedná se o metodu, která může být velmi účinná, pokud se provádí správně.

Jak se vypořádat s odpadem, který přitahuje holuby

Holubi jsou zvířata, která velmi přitahuje odpad. Holubi neustále hledají potravu a nebojí se prohrabávat odpadky, aby ji našli. Aby se holubi v okolí nehromadili a nepůsobili škody, je třeba se naučit s odpadem nakládat.

Především je důležité pravidelně vyprazdňovat a čistit odpadkové koše, aby se v nich nehromadily odpadky, které by mohly holuby přilákat. Je také vhodné uzavírat pytle na odpadky a dobře je chránit.

Za druhé můžete zajistit, aby vaše odpadkové koše nebyly holubům přístupné, instalací zábran nebo plotů kolem kontejnerů na odpadky.

Kromě toho lze použít přírodní repelenty, které ptákům zabrání v přístupu k odpadu. Například můžete na zem kolem kontejnerů nastříkat černý pepř, který holuby odpuzuje.

A konečně, nejlepším způsobem, jak zabránit hromadění odpadků, a tím i přilákání holubů, je bezpochyby snížení spotřeby a recyklace odpadu.

Holubi jsou sice milá zvířata, ale problémy, které mohou způsobit – například znečištění a poškození – mohou být nepříjemné. Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných tipů, jak holuby z balkonu vyhnat.

Většina řešení nevyžaduje mnoho času ani peněz a lze je snadno realizovat. Můžete si tak svůj balkon v klidu užívat bez obav z holubích soubojů nebo špíny, kterou po sobě zanechávají.


 

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.