Home » Jste génius? Dokažte to tím, že najdete chybějící číslo za méně než 30 sekund!

Jste génius? Dokažte to tím, že najdete chybějící číslo za méně než 30 sekund!

Pokud si myslíte, že jste mistr v rychlosti a obavách, pak je tato výzva určena právě vám. Vyzkoušejte si své matematické schopnosti při řešení hádanek a zjistěte, jaké číslo na obrázku chybí.

Jste připraveni nás ohromit? Pojďme na to ! Nenechte se zmást, najít správnou odpověď, aniž byste překročili časový limit 30 sekund, není snadné.

Jak vyřešit tuto matematickou výzvu?

Pro začátek si dobře prohlédněte obrázek níže. Všimněte si, že v posloupnosti chybí jedno číslo. Vaším úkolem je zjistit, o jaké číslo se jedná.

© Pleon-impact

 

Pečlivě analyzujte jednotlivá čísla a především si je spojte. Soustřeďte se, protože na vyřešení hádanky máte pouze 30 sekund.

Jaký je účel tohoto typu logického testu?

Je důležité si uvědomit, že nejde jen o řešení matematických nebo aritmetických výpočtů. Jde také o uvažování a hledání zdravého rozumu.

Řešení tohoto druhu úloh totiž pomáhá nejen k ukrácení času, ale také k logickému uvažování ve všem, co děláte v každodenním životě. Tyto logické hry jsou vynikajícím kognitivním stimulantem.

Odpověď: pod chybějícím číslem v řadě

Tato výzva vyžaduje především velkou dávku soustředění, aby byla vyřešena včas. Před provedením tohoto typu testu je také třeba restrukturalizovat své myšlenky. Zvláště pokud jste již dříve měli s matematikou nebo aritmetikou potíže.

Pojďme si ověřit, zda je vaše odpověď správná. Podle našich odborníků je výsledek této hádanky 42. Jediné, co musíte udělat, je vynásobit každé číslo po směru hodinových ručiček dvěma a sečíst je dvěma. Jinými slovy, museli jste najít (20 × 2) + 2 = 42.

© Pleon-impact

 

Jedná se o poměrně delikátní a složitou operaci. Pokud patříte mezi ty, kteří ji dokázali vyřešit, gratulujeme vám. Jste vnímaví a velmi inteligentní.

Pokud jste však tentokrát neuspěli, doporučujeme vám, abyste se o tento typ testu pokusili vždy. Jsou vynikajícím způsobem, jak stimulovat kognitivní rozvoj. A jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je pravidelné procvičování.

Podělte se o hru

Líbila se vám tato logická úloha? Proč ji nesdílet na sociálních sítích, aby se o její vyřešení mohlo postupně pokusit velké množství účastníků? Navíc je vzrušující sdílet a zároveň konverzovat.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.