Home » Květy těchto rostlin dominují zahradě v únoru. Sněženky nejsou jedinými hvězdami!

Květy těchto rostlin dominují zahradě v únoru. Sněženky nejsou jedinými hvězdami!

Zima ustoupila teplému jaru a je ideální čas začít se zahradničením.

Únor je ideální dobou pro pěstování různých květin a vytvoření živé zahrady.

Ať už jste začátečník, nebo zkušený zahradník, tento článek vám poskytne praktické rady, jak úspěšně dokončit zahradnický projekt a těšit se z krásné únorové zahrady.

Představení únorových květin

Únor je pro zahrádkáře a milovníky květin krásným obdobím. Příroda se pomalu probouzí a je možné obdivovat mnoho druhů květin.

Hvězdou zimní zahrady je sněženka, ale na zahradě se v tomto měsíci můžete těšit i z dalších květin.

Pro pestrou a barevnou zahradu je vhodné vysadit květiny, které vydrží nepřízeň počasí a rychle rostou.

Nástěnné květiny jsou nápadné květiny, které se dobře otevírají na slunci. Mohou být bílé, růžové nebo červené a jsou velmi voňavé.

Pro co největší parádu lze vysadit macešky, čemeřice a cyklámeny. Tyto rostliny mají dlouhou životnost a vnesou do zahrady další nádech originality.

Kromě toho nemůžeme mluvit o únoru, aniž bychom se zmínili o slavném narcisu. Tato cibulovitá květina má sladkou vůni a krásnou žlutou barvu, která rozzáří zahradu. Velmi dobře se hodí k narcisům a tulipánům, čímž dosáhnete výraznějšího efektu.

Únor je tedy vhodnou dobou pro obdivování nových květů, které se začínají objevovat. Důležité je najít správnou rovnováhu mezi květinami, které jsou přítomny po celý rok, a těmi, které se objevují pouze v tomto období.

Sněženky: hvězda zimní zahrady

Sněženka je jednou z nejznámějších zimních květin. Díky svým zářivým barvám a pozoruhodné trvanlivosti je tato rostlina již dlouho považována za hvězdu zahrady.

Snadno se o ni pečuje, dobře snáší mrazivé teploty a je dlouhověká. Lze ji nalézt v bílé a růžové barvě, což z ní činí vynikající volbu pro dodání jarní atmosféry vaší zahradě uprostřed zimy.

Přitahuje také ptáky a opylující hmyz, což může být pro domácího zahradníka velmi zajímavé.


Sněženka je velmi oblíbená, protože se poměrně snadno pěstuje. Nevyžaduje velkou údržbu a lze ji pěstovat téměř v každé půdě. V teplejším podnebí může dokonce kvést po celý rok.

Sněženky můžete vysadit na podzim a budou růst až do časného jara. Sněženky jsou proto vynikající volbou pro potěšení ze zahrady v zimním období.

Další květiny, které si můžete na zahradě užívat v únoru

V únoru si pro nás příroda stále připravuje překvapení a existuje mnoho rostlin, které lze využít k potěšení na zahradě. Kromě sněženek lze využít i další květiny, například cyklámen, narcis, tulipány a narcisy.

Ale také keře, které se rozzáří svými pestrými barvami a nabídnou krásnou barevnou podívanou:

  • Forzýtie
  • dříny nebo kotvičníky
  • kaliny nebo sněženky
  • Kvetoucí mandloně


Každý z těchto keřů nebo květin vnese do zahrady jiný nádech a umožní vám vychutnat si pestré barvy a rozmanitost, které příroda nabízí.

Neváhejte květiny kombinovat s aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn, šalvěj, tymián nebo oregano.

A konečně, chcete-li mít pestrou a barevnou zahradu, zvažte výsadbu cibulovin nenáročných na údržbu, které budou skvěle vypadat i později během roku.
Tipy pro pestrou a barevnou zahradu

Pro dosažení pestré a barevné zahrady v únoru by zahrádkáři měli vybírat květiny, které kvetou brzy a dobře odolávají zimnímu období. Některé rostliny rostou lépe v teplejším podnebí, ale jiné jsou dostatečně odolné, aby přežily chladné zimní období.

Nejoblíbenější zimní rostlinou jsou sněženky, ale existují i další možnosti, jak dodat zahradě charakter.

Ideálními květinami pro únorovou zahradu jsou macešky, prvosenky a sasanky. Tyto odrůdy jsou odolné a kvetou brzy. Dodají vašemu venkovnímu prostoru nádech živosti, i když je počasí stále chladné.

Ideálními rostlinami pro toto období jsou také tulipány, konvalinky a scilly. Začínají kvést brzy na jaře, od konce února.

Velmi zajímavé pro výsadbu jsou také keře, jako jsou forzýtie, pískovce, dříny a růže.

Lze je vysadit uprostřed jednoletých květin, abyste využili jejich stálezelené olistění, které se vyvíjí po celý rok. Tímto způsobem získáte pestrou zahradu, která bude zkrášlovat váš exteriér i v zimě.

S trochou znalostí a přípravy můžete v únoru snadno vytvořit živou zahradu s rozmanitými květinami. Pečlivě vyberte vhodné odrůdy pro vaše klimatické podmínky, použijte rady na ochranu rostlin během chladného počasí a užívejte si barvy a vůně vaší zahrady.

S důsledným úsilím a správnou údržbou můžete mít krásnou a barevnou zahradu po celý rok.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.