Home » Matematická hádanka: Kolik stojí sýr a myš? Tento úkol je snadný pro šprty!

Matematická hádanka: Kolik stojí sýr a myš? Tento úkol je snadný pro šprty!

Věděli jste, že kromě akademického vzdělávání se vaše digitální inteligence rozvíjí také díky pravidelnému školení?

IQ test, který jsme pro vás dnes připravili, vám umožní změřit vaše IQ, ale zejména vaši numerickou inteligenci. Pokud budete dostatečně stimulovat svůj mozek a dostatečně využívat svou numerickou inteligenci, můžete tuto matematickou výzvu zvládnout na výbornou! Dokažte, že jste nejchytřejší!

IQ test: „Dokážete rychle zjistit hodnotu sýra a myši?

Matematické hádanky jsou nejúčinnější jak pro zábavu s čísly, tak i pro zlepšení koncentrace a analytického myšlení. Jsou skvělým způsobem, jak zábavnou formou rozvíjet svou numerickou inteligenci.

V dnešním IQ testu byla čísla nahrazena obrázky myší a sýrů. Budete tedy muset věnovat pozornost souvislostem mezi slovy a obrázky pomocí pravidel matematiky.

© Pleon-impact

Vaším cílem je zjistit hodnotu sýrů a myši. Dávejte si pozor na pasti, nezapomeňte se soustředit a sledovat rovnice a obrázky, abyste vyřešili tento matematický hlavolam.

IQ test: správné odpovědi

Pokud jste dorazili až sem, znamená to, že jste buď test dokončili a našli odpovědi, nebo jste to vzdali a vzdali jste se!

V obou případech se můžete dostat k řešení, které vám prozradíme níže.

Řešení

Zde je úvaha, kterou jste se museli řídit, abyste získali správné odpovědi v tomto IQ testu.

V první rovnici máte tři stejné sýry s pěti otvory, jejichž součet je 75. V druhé rovnici máte tři stejné sýry s pěti otvory. Hodnota sýra s 5 dírami je pak 25.

Ve druhé rovnici máte součet dvou sýrů se 4 otvory plus myš rovnající se 50, takže 20 + 20 + 10 = 50. V této rovnici je součet dvou sýrů se 4 otvory rovný 50.

A konečně poslední rovnice dává hodnotu 5, což je odečet mezi sýrem se 3 dírami a myší: 15 – 10 = 5.

Můžete tedy dospět k následujícímu závěru:

  • Myš = 10,
  • Sýr s 5 dírami = 25,
  • Sýr se 4 dírami = 20,
  • Sýr se 3 dírami = 15.

Pokud se však podíváte pozorněji, jste dotázáni na hodnotu sýra s 1 dírou. Abyste ji získali, stačí postupovat podle logiky o hodnotách ostatních sýrů. Pak máte hodnotu sýra se 2 otvory rovnu 10 a pro 1 otvor je hodnota 5.

© Pleon-impact

Našli jste správné odpovědi? Pokud ano, blahopřejeme vám k prozření! Pokud ne, nenechte se odradit. Určitě vám chyběla bdělost a postřeh.

To se vám může vymstít při dalším IQ testu. Navštivte naši stránku, kde najdete novou výzvu!

 

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.