Home » Matematický úkol: Najděte čísla tak, aby každý trojúhelník a vodorovná čára obsahovaly čísla 1-9.

Matematický úkol: Najděte čísla tak, aby každý trojúhelník a vodorovná čára obsahovaly čísla 1-9.

Mnozí z vás řeknou, že matematika je příliš nudná a těžká. Ale věděli jste, že existuje geniální aktivita, jak dělat matematiku jinak?

Dnes vám nabízíme možnost, jak se s čísly pobavit: matematickou výzvu v podobě vizuální hádanky! A k jejímu vyřešení nepotřebujete být odborníkem na matematiku. Jste pro?

Vizuální výzva: „Která čísla chybí ve skládačce?

Vyznáte se v sudoku? Je to matematická logická hra, ve které musíte vyplnit každý čtverec čísly od 1 do 9, přičemž se musíte vyvarovat toho, aby čísla nebyla již ve stejném řádku, stejném sloupci a stejném čtverci.

Matematická úloha, kterou jsme pro vás připravili, je variantou sudoku. Tentokrát však musíte vyplnit trojúhelníky.

Vaším úkolem je vyplnit prázdné trojúhelníkové čtverce čísly od 1 do 9 za podmínky, že se každé z čísel nesmí v každém z trojúhelníků a v každém vodorovném řádku vyskytovat více než jednou. Soustřeďte se, abyste neudělali žádnou chybu.

© Pleon-impact

 

Jste připraveni? Hodně štěstí!

Vizuální test: řešení

Tato matematická hádanka je účinným cvičením mozku, které vám pomůže zabít čas a odpočinout si, a zároveň posílí vaše analytické a rozumové schopnosti.

Podařilo se vám vyplnit prázdná políčka, aniž byste porušili pravidla hry? Pokud ano, gratulujeme vám! Znamená to, že máte vysoké analytické schopnosti.

Pokud ne, nezoufejte, na tom nezáleží. Možná se potřebujete více soustředit nebo začít s jednoduššími matematickými úkoly, abyste si je procvičili.

Níže vám ukážeme správné odpovědi na tuto matematickou hádanku na obrázcích, abyste pochopili, jak máte políčka vyplnit.

Řešení na obrázcích

© Pleon-impact

 

Doufáme, že vám tato matematická výzva pomohla uvolnit se a pobavit se s čísly. Nezapomeňte se o tento IQ test podělit se svými přáteli a rodinou sdílením této výzvy prostřednictvím sítí.

Protože již chápete, jak to funguje, můžete jim vysvětlit logiku hry, pokud neuspějí.

A pokud vás zajímají další podobné výzvy, zveme vás k návštěvě našich webových stránek. Najdete zde matematické výzvy ve všech podobách a pro všechny úrovně.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.