Home » Největší chyby, kterých se v dubnu na zahradě vyvarujte!

Největší chyby, kterých se v dubnu na zahradě vyvarujte!

S přicházejícím jarem a mírnějšími teplotami je duben ideálním měsícem pro práci na zahradě.

Pokud si však nedáte pozor, můžete se snadno dopustit chyb, které mohou mít na vaši zahradu neblahý vliv.

Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se v dubnu vyhnout nejhorším zahradnickým chybám. V tomto článku vám poradíme, jak se vyhnout častým zahradnickým chybám, abyste si mohli zahradničení v dubnu užít.

Znalost sezóny před výsadbou

Výsadba květin nebo zeleniny se může zdát poměrně jednoduchá, ale pro úspěch je nezbytné znát charakteristiku ročního období a povětrnostní podmínky.

Je třeba znát termíny mrazů pro venkovní plodiny a nejvhodnější typ půdy. Kromě toho by se rostliny s dlouhým cyklem měly vysazovat dříve než rostliny s krátkým cyklem.

To zajistí, že rostlina bude mít čas vyrůst a vytvořit plody nebo květy před koncem teplého ročního období. Je důležité mít představu o počasí během sezóny, protože některé rostliny jsou citlivé na vlhkost a nadměrné teplo.

Použití správného množství hnojiva

Každá rostlina má specifické výživové potřeby a jejich pochopení je velmi důležité pro výběr správného hnojiva. Důležité je také použít správné množství, protože příliš málo hnojiva nestačí k dobrému vývoji a příliš mnoho může být škodlivé.

Hnojiva mohou být organická a minerální a jejich výběr závisí na typu vysazované rostliny. Doporučuje se používat specifické směsi pro zelené rostliny, například dusík, fosforečnany a draslík. Hnojiva by se měla aplikovat před výsadbou nebo po ní podle pokynů na obalu.

Nezapomeňte na zalévání

Zalévání je jedním z nejdůležitějších úkonů při péči o rostliny. Půda sice dokáže zadržet vodu, ale nevydrží mokrá příliš dlouho. Proto je pro udržení dobré úrovně hydratace nezbytné pravidelné zalévání.

Rostliny potřebují určitý typ zalévání, aby se jim dařilo, a je nezbytné si to uvědomit ještě předtím, než začnete s výsadbou. Některé rostliny potřebují více vody než jiné a některé je dokonce třeba zalévat denně.

  • Hluboká zálivka: Zalévejte každou rostlinu, dokud se voda nezačne vsakovat do půdy.
  • Zalévejte ve správnou dobu: Nejlepší doba pro zalévání je ráno nebo večer.
  • Používejte správný typ zalévání: K zalévání rostlin používejte hadici nebo konev.
  • Používejte správné množství vody: Zahradu nezalévejte příliš, protože to může způsobit vznik plísní a plevele.

Dodržováním těchto jednoduchých, ale účinných rad zajistíte svým rostlinám potřebnou hydrataci, aby správně rostly a prospívaly.

Ochrana rostlin před mrazem a větrem

Jakmile je zahrada dobře založená, je důležité ji chránit před nízkými teplotami a silným větrem.

In caso di gelate, è consigliabile coprire le piante con un telo o un telo geotessile, soprattutto quelle più delicate. È anche importante scegliere varietà in grado di resistere alle basse temperature.

Inoltre, il vento può danneggiare le foglie e gli steli delle piante, quindi cercate di posizionarle con arbusti alti o frangivento per ridurre al minimo l’impatto.

Potete anche piantare dei bulbi per ottenere fiori primaverili. I bulbi possono essere interrati in profondità per evitare che vengano colpiti dal gelo. Potete anche ricoprire il terreno intorno alle piante con della pacciamatura per mantenere il calore e ridurre lo stress causato dal freddo.

Seguendo queste punte per evitare i peggiori errori di giardinaggio in aprile, il vostro giardino sarà in ottima forma prima dell’arrivo della bella stagione. Potrete godervi le gioie della primavera e ammirare un bel giardino per tutti i mesi a venire.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.