Home » Tipy pro zahradu: Co vysadit v dubnu na zeleninové zahradě?

Tipy pro zahradu: Co vysadit v dubnu na zeleninové zahradě?

V dubnu se zahrádkáři probouzejí a jejich zeleninové zahrady začínají ožívat. Pokud hledáte nové rostliny pro výsadbu na své zeleninové zahradě, pak jste na správném místě.

V tomto článku se s vámi podělím o tipy na výsadbu zeleniny a květin v dubnu, které potěší oko i bříško!

Zelenina k výsadbě v dubnu

Duben je ideální měsíc pro výsadbu mnoha druhů zeleniny. Vysazovat můžete hrách, fazole, mrkev, ředkvičky a zelí. Vysazovat lze také rajčata, lilek a cukety.

Pokud máte malou zeleninovou zahrádku, je nyní čas připravit půdu a zasít semena. Optimální teplota pro zeleninu je 12 až 18 °C.

V závislosti na odrůdě dbejte na to, aby byla půda vlhká a rostliny byly od sebe dostatečně vzdálené. Jakmile zelenina dobře vzejde, je na začátku léta připravena ke sklizni.

Aromatické a kořeninové rostliny k výsadbě

Bylinky a koření jsou vynikající volbou pro ty, kteří chtějí svým pokrmům dodat chuť.

V dubnu můžete vysadit mnoho druhů, včetně bazalky, tymiánu, rozmarýnu, máty, šalvěje a dalších. V závislosti na vašich chutích a vlastnostech zahradní půdy si můžete vybrat z řady druhů s odlišným aromatickým profilem.

Důležité je také zvážit velikost rostlin, které plánujete pěstovat; některé druhy jsou menší než jiné a mohou se rychleji šířit.

Jakmile si vyberete odrůdy, které chcete zasadit, je čas připravit zeminu. Nejlepší je smíchat různé druhy zeminy: například směs ornice s kompostem, která rostlinám dodá živiny.

Poté je třeba půdu dobře zavlažovat, aby se zvlhčila. Jakmile semena vyklíčí a mladé rostliny se dobře ujmou, je vhodné každou rostlinu mulčovat, aby se půda udržovala vlhká a chránila před plevelem.

Dekorativní květiny a rostliny k výsadbě

Okrasné květiny a rostliny jsou nezbytné pro vylepšení vaší zahrady. Duben je vhodnou dobou pro jejich výsadbu, aby na jaře krásně kvetly.

Ať už malé nebo velké, všechny jsou nezbytné pro vytvoření krásné zahrady k obrazu svému. Můžete si vybrat růže, tulipány, pivoňky, náprstníky, sasanky, kosatce nebo muškáty. Zde je neúplný seznam květin k výsadbě:

  • Hyacinty
  • Glycines
  • Hvozdíky
  • Martagonské lilie
  • Œnothera grandiflora

Nezapomeňte vybírat rostliny podle množství slunečního svitu na vaší zahradě a charakteru půdy. Nezapomeňte také květiny dobře zalévat a příliš je neostříhat, aby dobře rostly.

A nakonec neváhejte vysadit několik odrůd dohromady, abyste vytvořili originální a barevné kombinace!

Tipy pro správnou výsadbu

Každý zahrádkář by měl před zahájením výsadby zohlednit určitá opatření. Především je nutné znát typ půdy a množství slunečního světla, které rostliny potřebují ke svému růstu.

Každá rostlina má své vlastní požadavky na půdu a sluneční světlo. Proto je důležité provést test půdy a zjistit ideální podmínky pro jednotlivé druhy.

Po získání těchto informací je možné připravit půdu. Správná rovnováha vlhkosti a odvodnění je pro dobrý vývoj rostlin nezbytná.

Důležité je také zvolit správnou dobu výsadby v závislosti na ročním období a různých klimatických podmínkách. Vždy se doporučuje vysazovat rostliny v období, kdy jsou nejodolnější, protože to umožňuje správný vývoj kořenů a listů.

V neposlední řadě je důležité zajistit správnou zálivku a péči o rostliny.

V dubnu máte možnost zahájit sezónu zeleninové zahrady výsadbou vhodných odrůd zeleniny a květin.

Odrůdy k výsadbě jsou rozmanité a jejich výběr bude záviset na vašem osobním vkusu a klimatických podmínkách ve vaší oblasti. Pokud jste začínající zahrádkář, vybírejte odrůdy, které se snadno pěstují. Pak se díky péči o zahradu můžete na konci léta těšit z dobré úrody!


 

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.