Home » Tuto matematickou hádanku může vyřešit jen někdo opravdu chytrý. Myslíte si, že to dokážete?

Tuto matematickou hádanku může vyřešit jen někdo opravdu chytrý. Myslíte si, že to dokážete?

Pokud máte rádi logické testy, které prověří vaše logické myšlení, nebo pokud máte rádi čísla a matematiku, pak je tento hlavolam určen právě vám.

Dnes vás provedeme touto malou matematickou úlohou, která vám kromě zábavy pomůže zjistit, jak jste chytří. Soustřeďte se, je čas začít řešit hlavolam.

Matematická hádanka? Tady je, co se od vás očekává.

U této hádanky vám předložíme obrázek, na kterém jsou tři operace. Výsledek každé operace bude zobrazen na obrázku.

Operace však budou probíhat mezi čtverci, trojúhelníky a srdíčky a první dva výsledky budou čísla. Abyste tento test zvládli, budete muset najít hodnotu čtverce, trojúhelníku a srdce pomocí hodnot, které jsou již na obrázku uvedeny.

© Pleon-impact

 

Tady je nápověda: abyste se trefili, budete muset použít všechny své matematické znalosti. Rychlost, s jakou uspějete, také pomůže určit, jak jste logicky uvažující a inteligentní.

Jaké jsou výhody řešení hádanek?

V první řadě jsou hádanky a hlavolamy skvělým způsobem zábavy a relaxace. Ačkoli vás totiž nutí přemýšlet, jsou to většinou takové malé hry, které vám umožní zabít čas a na pár minut si odpočinout.

Za druhé je tento druh výzev velmi užitečný pro zlepšení intelektuálních schopností, jako je postřeh, logika a analytické dovednosti, protože jde o velmi zábavné cvičení.

V neposlední řadě hádanky pomáhají snižovat hladinu stresu, napravovat problémy se soustředěním a předcházet předčasné ztrátě paměti.

Je čas dokončit tuto hádanku. Jaké jsou vaše odpovědi?

Čtverec představoval číslo 10, srdce představovalo dvojku a trojúhelník nahradil číslo 1.

Gratulujeme těm, kteří našli správné odpovědi. Váš smysl pro logiku je velmi působivý.

Nyní vše vysvětlíme všem, kterým se nepodařilo najít správné odpovědi.

 

© Pleon-impact

 

K vyřešení této hádanky bylo třeba nejprve zjistit hodnotu čtverce.

K tomu stačilo vydělit výsledek první operace dvěma. Po získání této první hodnoty bylo pro nalezení správné odpovědi důležité si uvědomit, že v operaci je vždy na prvním místě násobení.

Pomocí tohoto pravidla bylo snadné najít všechny hodnoty. Ale abyste to lépe pochopili, zde je řešení na obrázcích.

Neváhejte sdílet tuto hádanku nebo své výsledky na různých sociálních sítích, aby si to mohli vyzkoušet i vaši přátelé a rodina.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.