Home » Zjistěte, jak připravit vynikající domácí focacciu!

Zjistěte, jak připravit vynikající domácí focacciu!

Obsah

Tento recept je snadný na přípravu a nevyžaduje mnoho času. Focaccia je italský chléb, který lze plnit rajčaty, olivami, sýrem a bylinkami. V doprovodu zeleného salátu je to skvělá volba pro rychlé a chutné jídlo! Je to také skvělá volba pro aperitiv s přáteli.

Ingredience pro 4 osoby

Bílá mouka: 500 g
Pekařské droždí: 10 g
Sůl: 10 g
Olivový olej: 30 g
Teplá voda: 300 ml
Sušené oregano: 5 g
Další olivový olej na dochucení: 10 ml

Kroky přípravy

Krok 1: Rozpusťte pekařské droždí v teplé vodě. Nechte 5 minut stát.
Krok 2: Ve velké míse smíchejte mouku, sůl a sušené oregano.
Krok 3: Vmíchejte olivový olej a směs droždí. Hněťte, dokud nebude těsto hladké.
Krok 4: Z těsta vytvarujte kouli a nechte ji 30 minut odpočívat při pokojové teplotě.
Krok 5: Těsto rozprostřete na plech pokrytý pergamenovým papírem a prsty udělejte na povrchu několik otvorů.
Krok 6: Potřeme trochou olivového oleje a pečeme 20 minut při teplotě 210 °C.
Krok 7: Před podáváním nechte vychladnout.

Původ receptu na focacciu

Focaccia je velmi starý italský recept, který pochází ze starého Říma. Tehdy se jí říkalo „panis focacius“ a byla považována za chléb chudých. Vyráběl se z mouky, olivového oleje, vody a soli a často byl zdoben bylinkami. Po staletí byl základem italské kultury a kuchyně.

Postupem času se recept přizpůsoboval chutím a preferencím spotřebitelů. Do základu se přidávaly další přísady, jako jsou rajčata, cibule a česnek, aby byl chutnější. Dnes je focaccia oblíbenější než kdy dříve a je považována za klasiku italské kuchyně.

Související příspěvek

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Harmade.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.